TULOKSIA/RESULTS

Mimi:

Terri-Eri                    27.8.2011   ERI JUK3
Parsonerkkari          2.10.2012   JUN ERI
Voittaja-11               4.12.2011   JUN EH
Turku KV                  21.1.2012    ERI JUK3
Tampere KV             13.5.2012   ERI NUK1 SA
Helsinki                   26.5.2012 NUO H
Järvenpää                27.5.2012  ERI NUK1
Porvoo                       9.9.2012        ERI NUK1 SA PN1 VSP SERT
Parsonerkkari          7.10.2012  ERI NUK4 SA
Voittaja 2012           9.12.2012        AVO EH
Turku KV                  19.1.2013         ERI AVK1
Lappeenta                 1.4.2013         EH AVK1
Helsinki rn              27.4.2013          ERI AVK3
Lahti KV                  28.4.2013          EH AVK3
Hamina KV             12.5.2013          EH AVK3
Mynämäki              18.5.2013          ERI AVK4
Jyväskylä KV        17.11.2013          EH AVK3
Helsinki-Winner    13.12.2013         AVO H
Voittaja-13            15.12.2013         EH AVK3
Lahti KV                  26.4.2014         ERI AVK2 SA PN3
Ruovesi rn               29.5.2014         ERI AVK1 SA
Helsinki-Winner      5.12.2015         EH AVK2

 
Lut-kokeet Mimi:
5.12.2012  Loviisa  lut-
2.5.2013    Vihti      lut0
9.5.2013    Vihti      lut- LUO1


Maisa:

Näyttelyt:


Syysmastery (Hki)       2.9.2012 pentuluokka (7-9kk) PEN2
Porvoo                         9.9.2012 pentuluokka (7-9kk) 1KP ROP
Parsonerkkari-12         7.10.2012  pentuluokka (7-9kk) PEN2 KP
Helsinki Winner           8.12.2012       EH JUK4
Voittaja 2012               9.12.2012       ERI JUK1 JV-12
Turku KV                     19.1.2013        ERI JUK1 PN1 ROP SERT  
Lappeenranta             1.4.2013          EVA
Helsinki rn                   27.4.2013       ERI JUK3
Mynämäki                   18.5.2013        ERI JUK1
Parsonerkkari-13         6.10.2013       NUO EH
Jyväskylä KV                17.11.2013     EH NUK3
Helsinki-Winner-13      13.12.2013     ERI NUK1
Voittaja-13                  15.12.2013      NUO EH
Savitaipale KR             29.3.2014       AVO EH AVK1

Lucy:

Turku KV               16.1.2016       JUN-ERI JUK3 SA
Erikoisnäyttely     2.10.2016      NUO-EH
Lahti KV              23.10.2016      NUO-EH NUK1
Turku KV               21.1.2017       NUO-EH NUK2
Rauma KR            27.05.2017     ERI AVK2  


Fannie:

Kajaani KV               09.01.2016      ERI JUK1 PN4 SA
Imatra KV                 26.03.2016     ERI JUK4
Mynämäki KR           14.05.2016    ERI JUK1 PN2 SA SERT
Rauma KR                15.05.2016     ERI JUK1 PN2 SA SERT
Uusikaupunki RN     19.06.2016     ERI JUK2
Pori KV                     30.07.2016     ERI NUK2

Riihimäki KV            03.9.2016       ERI NUK1 PN3 SA VA-SERT
Vantaa ER                03.9.2016        ERI JUK1 PN2 SA VA-SERT
Lohja ER                  02.10.2016      ERI NUK1 PN1 SA ROP SERT (judge: Geoff Burnhill, GB)
Lahti KV                  25.03.2017      ERI AVO1 SA PN1 SERT CACIB VSP=> FI MVA LV MVA (Judge:   
                                                                                                  Kari Järvinen, FI)
Jämijärvi rn             01.04.2017      ERI AVK1 PN2 SA  (judge: Vesa Lehtonen, FI)
Vaasa KV                08.04.2017      ERI AVK1 PN4 SA  (JUDGE: Palumbo Alexandra)
Imatra                     15.04.2017      ERI AVK1 PN1 SA ROP CACIB
Hamina KV              20.05.2017     ERI VAK1 SA PN1 CACIB ROP (judge: Martin Baskaran, Spain)
Helsinki KV             21.05.2017     ERI VAK1 SA PN2 VARA-CACIB (judge: Anne Tove Strande, Norway) 


Näyttelyt ulkomailla:

Druskininkai, Liettua 5.8 - 7.8.2016
5.8.2016: EX1 LT CAC in intermediate class, judge Vladimir Cairovic, Serbia
6.8.2016: EX2 in intermediate class, judge Ina Malecka, Poland
7.8.2016: EX1 LT CAC RES-CACIB in intermediate class, judge: Helen Tonkson-Koit, Estonia

Valmiera, Latvia 15.10 -16.10.2016
15.10.2016: EX1 cq in termediate class, judge Ingrid Borchorst, Denmark
16.10.2016: EX1 cq LV CAC in intermediate class, judge Birgit Seloy, Denmark 

Riga, Latvia 18.3 - 19.3.2017
18.03.2017: EX1 cq BF1 CAC CACIB BOB Qualification for Crufts 2018, Judge Jose Homem de Mello, Portugal
19.03.2017: EX1 cq BF1 CAC CACIB BOB in intermediate class, judge terrier specialist Bojan Matakovic, Croatia

Tallinn, Estonia 2.6 - 4.6.2017 
3.6.2017: EXC cq BF2
4.6.2017: Estonian Winner show: EXC1 cq BB1 CACIB CAC BOS and qualification for Crufts 2018 in champion class under judge Juan Luis MArtinez, Spain
 

 

Maggie:

Lahti, Pentunäyttely                 23.10.2016          KP      (judge: Matti Luoso)

Salo RN                              14.5.2017                   EH JUK4 (judge: Lisbeth Campbell, Norway)

 

Tallinna:

Terrier Speciality Show      11.2.2017                  ERI       (judge:Matti Luoso, Finland)

Tallinn Winter Cup             12.2.2017                   EH      (judge: Anne Sume, Estonia)  


Penny:

Lohja, Erikoisnäyttely       2.10.2016      PNP1 KP VSP    (judge: Veli-Pekka Kumpumäki FI)

Turku KV                            21.1.2017      JUN ERI JUK3 (judge: Ekaterina Senashenko RU)

Salo RN                              14.5.2017     ERI JUK1 SA PN1 SERT VSP(judge: Lisbeth Campbell,Norway) 

 

Tici: 

Lahti, pentunäyttely      23.10.2016           PUP1 KP ROP  (judge: Matti Luoso FI)

Kajaani KV                       14.1.2017           JUN EH JUK3   (judge: Marja Talvitie FI)

Lahti KV                           25.03.2017         ERI JUK2 (Judge: Kari Järvinen, FI)

 

Näyttelyt ulkomailla:

Tallinna: 

Terrier Speciality Show   11.2.2017           ERI1 JUN ROP JUN SERT PU1 ROP  (judge: Matti Luoso FI)

Tallinn Winter Cup           12.2.2017           ERI1 JUN ROP JUN SERT PU1 ROP  (judge: Anne Sume EE)

Tallinn Winner INT           08.04.2017         ERI JUK2 SA PU2 (judge: Roxana Liliana Opris, Romania) 

Moletai, Lithuania: 

 

 


 

 







Ei kommentteja:

Lähetä kommentti